Шановний пацієнт!
Ваш організм сприймає видалення зуба як травму і реагує на неї посттравматичним запаленням. Характер реакції Вашого організму багато в чому залежить як від об'єму втручань, так і від стану Вашого організму, тому не завжди вдається передбачити течію післяопераційного періоду, особливо на тлі низького рівня даних про стан здоров'я стоматологічних пацієнтів. Проте, мета рекомендацій і призначень, які дає Вам лікар, - саме усунення цього самого запалення. Тому те, як проходитиме післяопераційний період, наскільки комфортним і спокійним він буде, багато в чому залежить від Вас.
Марлевий тампон з порожнини рота слід видалити через 20-30 хвилин.
В окремих випадках (наприклад, у пацієнтів з артеріальною гіпертензією або просто поганою здатністю згущуватися крові) краще потримати його 40-60 хвилин. Призначення тампона не вбирання крові, а компресія, стискування лунки для зупинки капілярної кровотечі.
2-3 години не слід приймати ніякої їжі і напоїв, в межах 3 днів виключити з раціону грубу, гарячу, гостру їжу.
Груба їжа, особливо такі продукти, як сухарі, чіпси, горіхи, можуть потрапити у лунку видаленого зуба і викликати запалення. Гаряча або гостра їжа збільшує об'єм кровотоку в області операції, що може привести до посилення післяопераційного запалення і появи болів, набряку і так далі. Оптимальне харчування після операції - їжа, яка не дратує і не травмує слизову оболонку порожнини рота.
На 3 дні слід відмовитися від лазні, гарячої ванни, сауни, солярію, виключити фізичні навантаження і будь-який нагрів організму, ні в якому разі не гріти область операції.
Від цих процедур може піднятися тиск, випасти кров'яний згустка з лунки зуба - з'являться болі, набряк, почнеться кровотеча. Можна використати холодні компреси: лід, загорнутий в тканину або папір, прикладыть до області операції на 15-20 хвилин. Холод звужує судини і знижує ризик розвитку набряку, зменшує кровотік в області операції, що не дає розвинутися післяопераційному запаленню.
Не варто колупатися в лунці, намагатися її прочистити або промити, не використовуйте полоскання, примочки, ванночки, мазі, компреси і так далі.
Намагайтеся не чіпати лунку язиком. Навіть якщо Ви щось помітили в лунці видаленого зуба, краще всього звернутися до лікаря. Спроба вичистити лунку зуба самостійно зазвичай призводить до інфікування, запалення і розвитку альвеоліту - захворювання, яке лікується довго і складно. Полоскання та ванночки також можуть сприяти розчиненню і вимиванню кров'яного згустка. Порожня лунка швидко забивається зубним нальотом і залишками їжі, інфікується та запалюється.
Ретельна гігієна порожнини рота.
Зуби необхідно чистити регулярно: 2 рази в день в тих місцях, які не прилягають до лунки видаленого зуба. Для чищення використовується мінімальна кількість зубної пасти (можна взагалі не використати зубну пасту), щоб було легше її змивати. Після видалення зуба не можна користуватися іригатором.
У разі, якщо після видалення зуба Вас щось турбує, Ви переживаєте якісь дивні відчуття або ж просто з'явилося питання, зверніться до свого лікаря за телефоном (380) 95-601-82-88.
Після видалення Ви можете переживати відчуття, які в тій чи іншій мірі супроводжують будь-яку хірургічну маніпуляцію, зокрема болі в області лунки видаленого зуба. Найхворобливіший період - це 1-2 години після видалення, коли дія анестетика слабшає. Усі неприємні відчуття проходять за 6-10 днів ( у особливо складних випадках максимум- два тижні), за умови дотримання рекомендацій і виконання призначень, зроблених Вашим лікарем.