Телефон +38 (095) 601 82 88
Пн-Пт: 9.00-20.00  Сб: 10.00-18.00  Нд: вихідний
Телефон +38 (095) 601 82 88
Пн-Пт: 9.00-20.00  Сб: 10.00-18.00  Нд: вихідний

Як підготувати дитину до першого візиту лікаря?

Лікування маленьких пацієнтів - наша велика турбота і велика гордість. Ми раді, що все більше батьків усвідомлюють, що за дитячими зубками - і молочними, і постійними - потрібен повноцінний догляд стоматолога, а у разі появи карієсу або інших проблем - якісне лікування. Дитячий прийом у стоматологічній клініці "Акварель Дент" - це турбота про психологічний комфорт дитини і безкомпромісна якість.

 

Батькам важливо розуміти, що на прийомі у стоматолога багато що залежить від правильного настрою і ставлення до дитячого лікаря. Якщо Ви хочете, щоб дитина не боялася стоматолога, а навпаки любила доглядати за зубами і з радістю йшла в клініку на профілактичний огляд, то просимо ознайомитися з наведеними нижче принципами:

Якщо боїтеся ви - боїться і ваша дитина. Тому необхідно позбавитися від власного страху. Не говоріть при дитині про свої негативні емоції. Не обговорюйте в її присутності зубний біль, уколи і бормашину, інакше дитяча вразливість зробить свою справу. Не вимовляйте слова, як "боляче", "страшно", або "не боляче" і "не страшно". У своїх особистих розмовах або при бесіді з дитиною не робіть з походу до стоматолога якоїсь значимої події, а постарайтеся описувати це як щось рутинне, звичайне (наприклад, похід в магазин). І ні в якому разі не лякайте дитину лікарем або фразою "не чиститимеш зуби - відведу тебе до стоматолога".

Знаходячись в стоматологічному кабінеті не принижуйте і не лякайте дитину. Не обіцяйте її якось покарати, якщо вона поводиться погано. Не погрожуйте тим, що підете і залишите її одну або тим, що приведете дядька міліціонера і так далі. Постарайтеся поводитися спокійно і не звертати уваги на капризи дитини. Дитячий стоматолог за своєю спеціальностю ще і професійний психолог, який знайде підхід до малюка, впорається з його стресом і заспокоїть.

Удома і на прийомі не вимовляєте ніяких назв процедур і дій лікаря : укол, свердлити, видаляти. Фразу "Заспокойся, лікар тільки подивиться і не робитиме уколу" дитина почує зовсім в іншому значенні: мене чомусь хочуть заспокоїти, значить буде боляче, лікар зробить укол, тому потрібно кричати. Краща позиція батьків на прийомі у дитячого стоматолога - розповісти лікареві що турбує, а потім мовчати до кінця прийому або говорити на абстрактні від медицини теми: наприклад, про успіхи дитини в навчанні або творчості.

Не заманюйте свого малюка до стоматолога подарунками: "Ось полікуємо зубки - куплю тобі іграшку". Це призводить до того, що лікування стає предметом шантажу. Дитина починає ходити до лікаря не за власним здоров'ям, а заради все нових і дорожчих іграшок. Формується неправильна модель поведінки. Краще всього буде, якщо дитині подарунок зробить лікар. У стоматологічній клініці "Акварель Дент" передбачена система винагороди і мотивації своїх маленьких пацієнтів. У тому випадку, якщо дитина вилікувала усі свої зуби за декілька візитів, добре поводилася, і Ви хочете зробити їй подарунок, то має сенс заздалегідь потурбуватися про це і попередити доктора. Ви разом обговорите в який момент і як краще його піднести.

Після лікування обов'язково похваліть малюка. Допоможіть дитині поділитися своїми позитивними емоціями від походу до стоматолога з родичами. Нехай малюк розповість папі, бабусями і дідусям який він сміливий, і як йому із зуба виймали черв'яка. Схвалення і підтримка близьких людей обов'язково зроблять свою справу - дитина адаптується і зрозуміє, що похід до стоматолога це добре!

 

Зв’язок